Konkurs na utwór poetycki z okazji Dnia Kobiet – rozstrzygnięty

12 marca 2021

Konkurs na utwór poetycki z okazji Dnia Kobiet – rozstrzygnięty

Prace oceniło Jury w składzie : Wójt Gminy Bielice – Iwona Kochel, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – Małgorzata Urbanowicz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej  -Elżbieta Kreft, Urząd Gminy Bielice – Inspektor ds. oświaty, kultury, sportu i funduszy europejskich -Paula Ziemiańska.

Na konkurs z okazji Dnia Kobiet- utwór poetycki, wpłynęło 10 prac. Celem konkursu było podkreślenie roli kobiety w społeczeństwie, propagowanie piękna poezji, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka, upowszechnianie kultury języka, aktywizowanie miłośników poezji poprzez prezentowanie ich dokonań.

Okazuje się, że wiele młodych osób pisze wiersze. Jury oceniło wiersze, zwracając przede wszystkim uwagę na treść, orginalność i kreatywność.

Jury oceniło prace w trzech kategoriach wiekowych:

Dorośli

1. Wioletta Domszy

Młodzież

1. miejsce Jakub Stolarczyk
  2. miejsce Nikola Wądołowska
  3. miejsce Maja Adamska

Wyróżnienie  Julia Chodyma

1.miejsce Przedszkole ,, Ziarenko” Bielice  Grupa ,, Małpki”

1. miejsce Przedszkole ,,Ziarenko” Bielice. Grupa ,, Zajączki”

Mamy nadzieję ,że z roku na rok konkurs będzie się  cieszył coraz większą  popularnością.
Z wszystkimi pracami konkursowymi można zapoznać się w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Bielicach.