W styczniu 1959 roku otwarto Gromadzką Bibliotekę Publiczną w Chabowie, poprzedniczkę dzisiejszej Gminnej Biblioteki Publicznej w Bielicach. Pozlikwidowaniu gromady Chabowo w 1960 roku, podjęto starania w 1961 roku o przeniesienie biblioteki do największej i centralnie położonej w gromadzie miejscowości tj. Bielic. Latem 1965 roku przeniesiono do pomieszczeń biurowych Gromadzkiej Rady Narodowej w miejscowości Linie. Już w maju 1966 roku bibliotekę przeniesiono do miejscowości Parsów a następnie w październiku 1970 roku ponownie do Bielic. Jej warunki lokalowe to 32m2 pomieszczenie wynajmowane od rolnika.

W 1987 roku powstała groźba kolejnej przeprowadzki biblioteki. Od kilku lat planowano rozbudowę budynku administracyjnego gminy w którym mieścić się miała biblioteka.
W 1989 roku trwały prace inwestycyjne. Zanim jednak budynek oddano do użytku, biblioteka musiała w 1990 roku opuścić kolejny już raz swe prowizoryczne pomieszczenie i została przeniesiona do pomieszczeń biurowych Urzędu Gminy( stary budynek).
W sierpniu 1991 roku, biblioteka wprowadza się do nowego budynku Urzędu Gminy, pomieszczenia znajdującego się na parterze o powierzchni 120m2 składającego się z wypożyczalni i czytelni oraz zaplecza socjalnego.

W bibliotece zatrudniona jest jedna osoba, księgozbiór liczy 18tysięcy woluminów. Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-17.00. W czytelni biblioteki znajduje się Czytelnia Internetowa z trzema stanowiskami dla czytelników, dostęp do Internetu jest bezpłatny.