Konkurs plastyczny na ,,Pisankę Wielkanocną” – rozstrzygnięty

26 marca 2021

Konkurs plastyczny na ,,Pisankę Wielkanocną” – rozstrzygnięty

Nierozerwalnym symbolem Świąt Wielkanocnych jest pisanka. Pisanka to ogólna, zwyczajowo nazwa jaja wielkanocnego, zdobionego różnymi technikami. Jajo od wieków było uważane za symbol początku i źródła życia, znak Zmartwychwstania, powrotu do życia. Ozdobione, miały
w sobie tajemniczą moc. Pisanki to również nasze dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości.

W otwartym konkursie plastycznym ,, Pisanka Wielkanocna” udział wzięło 30 uczestników oraz
5 prac zbiorowych : Świetlica oraz Biblioteka szkolna – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
w Bielicach,   Przedszkole ,, Ekoludek”, Przedszkole ,,Ziarenko”, Koło Gospodyń Wiejskich ,,Parsowianki” z Parsowa.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 25 marca 2021 roku. Konkurs miał na celu:

• pobudzenie inwencji twórczej, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz uzdolnień plastycznych dzieci, młodzieży i dorosłych,
  • kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec tradycji kulturowej związanej
    z obrzędami okresu Wielkiej Nocy,
  • prezentację pisanek wielkanocnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

Jury w składzie : Iwona Kochel -Wójt Gminy Bielice, Monika Szustak – Skarbnik Gminy, Małgorzata Woronowicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, Elżbieta Kreft – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej.

Jury oceniło prace według następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność
i pomysłowość prac, wkład pracy, walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki), estetyka wykonania.

Jury postanowiło przyznać I, II, III miejsce w każdej kategorii wiekowej tj. dzieci, młodzież, dorośli  oraz trzy wyróżnienia.

Laureaci konkursu:

I – miejsce Kaźmierczak Maria

II – miejsce  Ociepa Martyna

III – miejsce  Kulczyk Dominik

Młodzież

I –miejsce  Stańko Wiktoria

II –miejsce Domszy Wiktoria

III- miejsce Stępień Dawid

Dorośli

I – miejsce Adamek Dorota

II – miejsce Szymula Jowita

III – miejsce Gancarz –Hacia Agata

1. Koło Gospodyń Wiejskich ,,Parsowianki”
  2. Atlas Anna
  3. Jaguś Wanda

Zapraszamy wszystkie osoby biorące udział w konkursie w poniedziałek 29 marca do Gminnej
Biblioteki Publicznej w Bielicach w godzinach od 10:00 do 13:00. Zapraszamy przedstawiciela danej jednostki, które dostarczyły prace zbiorowe na konkurs. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w  konkursie.
Wystawa prac konkursowych zaprezentowana w Kościele Parafialnym w Bielicach dnia 28 marca 2021r.