Przedszkolaki z Oddziału przedszkolnego,,Ekoludek” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielicach z wizytą w bibliotece

17 czerwca 2021

W dniu 8 czerwca br. przedszkolaki zapoznały się z ofertą naszej biblioteki,
z zasadami zachowania w bibliotece i postępowania z książką. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaly się książkom znajdującym się na pólkach oraz specjalnie dla nich przygotowanej wystawce książek w Czytelni biblioteki. Dzieciom bardzo spodobaly się kolorowe i bogato ilustrowane książki. Głównym tematem było zwrócenie uwagi na budowę książki oraz jak o nią dbać. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów.  Spotkanie w bibliotece nie moglo się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci z uwagą wysłuchały ,,głośnego czytania” wiersza ,,Miłość” Dagny Ślepowrońskiej nawiązującego do niedawnego święta Dnia Matki. Same natomiast zaśpiewaly piosenkę o Dniu Matki. Na zakończenie zostały zaproszone do biblioteki, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

Dziękuję Paniom wychowawczyniom za miłe spotkanie. Do zobaczenia ponownie w bibliotece.